W tym roku podczas Festiwalu będzie można obejrzeć siedem różnorodnych krótkometrażowych filmów Studia Munka.
We have one heart, reż. Katarzyna Warzecha (11')
Wzruszająca animowana historia o pamięci, utracie, sile rodzinnych więzi i poszukiwaniu korzeni. Opowieść o wielkiej miłości polskiej studentki i irackiego Kurda przerwanej przez wojenną zawieruchę – a jednocześnie kronika dorastania kolejnego pokolenia u schyłku PRL-u i stopniowego odkrywania rodowych tajemnic.
Kot, reż. Zofia Strzelecka (6')
Krótka opowieść, ale lat ponad 30 lat. Zmieniały się czasy, trendy, imprezy, narkotyki. Marcin Kot zalicza sukcesy i wpadki w branży narkotykowej, imprezuje, umyka policji, ląduje w więzieniu, podnosi się silniejszy. Jego tropem podąża Zygmunt Pies – niestrudzony, ambitny, ale trochę mało rozgarnięty policjant.
Baraż, reż. Tomasz Gąssowski (30')
Mieszkający w małej, podwarszawskiej miejscowości z żoną i synkiem 38-letni Zyga przed kilkoma laty z powodów honorowych opuścił założoną przez jego ojca Wisełkę – lokalny klub, w którym grał przez całe swoje piłkarskie życie. Teraz Zyga jest bezrobotny, a jego głównym zajęciem jest wychowywanie zakochanego w piłce 10-letniego syna Witka. Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi na czym polegają zasady, którymi rządzi się świat. Okazuje się jednak, że sam nie do końca się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze sprytnego syna...
Stancja, reż. Adrian Apanel ( 30')
Młody chłopak puka do drzwi starego domu, chcąc wynająć pokój. Otwiera mu ubrana w szlafrok właścicielka. Kobieta chce się pozbyć niespodziewanego gościa, ale gdy dowiaduje się, że chodzi o wynajem, zgadza się oprowadzić go po domu. Stancja i jej mieszkańcy okazują się dziwnym miejscem, z którego trudno się wydostać.
Polish Dream, reż. Małgorzata Suwała ( 29')
Polska, lata 90. Sławek chce się uniezależnić i w końcu dostaje zlecenie życia. Chce pożyczyć auto od ojca, ale jego nadopiekuńcza matka ma inne plany. Bezsilny zabiera rodziców “do pracy”. Tam okazuje się, że czeka na nich niebezpieczny pasażer.
Radość życia, reż. Szymon Waćkowski (30')
Młode małżeństwo z dwójką dzieci planują spędzić weekend w parku rozrywki, w ramach pakietu „Radość życia”. Na miejscu bohaterka odkrywa, że jej mąż próbował popełnić samobójstwo w pokoju hotelowym. Mężczyzna przekonuje ją, by nie zmieniali planów i do końca dnia udawali przed dziećmi, że nic się nie stało.
Koniki na biegunach, reż. Marcin Lesisz ( 30')
Życie niepełnosprawnej umysłowo Ewy ogranicza się do DPS-u i mieszkania rodziców. Z matką łączy ją bliska, ale i skomplikowana więź, pełna skrywanych żali. By rozładować napięcie, Ewa z uporem tworzy chałupniczymi środkami lalki i zabawki. Z ich pomocą komunikuje się z otoczeniem i mówi o swoich emocjach.