Nagrodzone filmy (Archiwalne)

Nagrodzone filmy

2022 I nagroda ex aequo dla Mileny Dutkowskiej za film

„The Hero”

Cyprian jest 10-letnim chłopcem, sierotą, wychowywanym przez swoją ukochaną babcię – w tej roli Anna Seniuk. Marzy aby któregoś dnia zostać prawdziwym bohaterem. Jednak kiedy jego babcia umiera, Cyprian może trafić do domu dziecka. Będzie on musiał skonfrontować się ze stratą oraz z tym, co to znaczy być bohaterem w obliczu cierpienia.


2022 I nagroda ex aequo dla Filipa Bojarskiego za film

„Opus Magnum”

Na strychu w rodzinnym domu bohater filmu znjduje autobiografię swojego prawuja Wacława. Kuzyn opisał w niej tajną organizację konspiracyjną, którą założył w Łodzi podczas II wojny światowej. Jednak nikt w rodzinie nie wie nic o tajemniczym życiu przodka, co więcej wspomnienia o nim, kłócą się z jego wizerunkiem wyłaniającym się ze stron maszynopisu. Bohater filmu przygotowuje więc monodram, żeby przedstawić rodzinie niewiarygodną przeszłość Wacława.


2022 II nagroda dla Mateusza Żeglińskiego za film

„Nowa Symfonia”

„Nowa Symfonia” to dokument, opowiadający o Norbercie Twórczyńskim, dyrygencie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, w której, od pierwszego występu w 2014 roku do dziś, dyrygował do blisko 50 koncertów. Jest to portret dyrygenta perfekcjonisty, który jednak mierzy się z pewną traumą. Film otrzymał Nagrodę Publiczności podczas 15. Festiwalu Kina Niezależnego w Przemyślu.


2022 Wyróżnienie dla Wawrzyńca Turowskiego za film

„Droga do marzeń”

Weronika - bohaterka filmu marzy, aby pójść w ślady swojej idolki. Postanawia napisać scenariusz monodramu. Chce zawalczyć o swoją karierę. Czy osiągnie postawiony sobie cel? A może sama droga już nim jest? Autorem filmu jest Wawrzyniec Turowski, twórca m.in. dokumentów, eksperymentów, reportaży i teledysków, który w swoich filmach porusza tematy społecznie zaangażowane i opowiada o nietuzinkowych ludziach.


2022 Wyróżnienie dla Adriana Janisio za film

„Zwiedzanie Sanoka dla szczęśliwych”

Nastoletni Staś, chce dorobić jako przewodnik po Sanoku. Poznaje tajemniczą dziewczynę Nel, która błąka się po mieście, czekając na wieczorny pociąg. Razem ruszają na wycieczkę po mieście, idąc śladami Beksińskiego. W ich rozmowach rezonuje tematyka obrazów - śmierć, a także druga siła - młodość i seks. Pełna humoru opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy spotkali się przypadkowo w Sanoku – mieście naznaczonym przez obrazy Zbigniewa Beksińskiego. 


2022 Wyróżnienie dla Macieja Pawłowskiego za film

„Zróbmy sobie kredyt”

Skąd się biorą pieniądze? Gdy mamusia i tatuś bardzo się kochają, to idą do banku… Mieszkania i nowe samochody nie rosną na polach kapusty i próżno ich wypatrywać u nadlatujących bocianów. Każdy związek doświadczył presji ze strony rodziny, ale najgorzej gdy orientujesz się, że twoi znajomi już są na innym etapie życia niż ty. Humorystyczna opowieść, która skłania do niezbyt zabawnych refleksji.

2020 I nagroda w wysokości 3 000,00 zł dla Pani Mileny Dutkowskiej za film „Fikołek”

Trzydziestodwuletni Adam wciąż mieszka ze swoją nadopiekuńczą matką. Ich codzienność wypełniają rytuały posłuszeństwa i wzajemnej zależności. Wszystko się zmienia, kiedy pewnej nocy Adamowi zaczyna towarzyszyć mężczyzna w szarym garniturze widoczny tylko dla niego.

2019 Grand Prix Festiwalu zdobył film Kamili Chojnackiej

„Dziku”

To opowieść o zderzeniu dwóch światów. Młody, 19-letni Krzysztof, stały bywalec siłowni i osiedlowy zawadiaka zatrudnia się w firmie ochroniarskiej, skąd trafia na Festiwal Muzyki Operowej.

2018 Grand Prix Festiwalu zdobył film Macieja Buchwalda Szczęście”

Troje bohaterów w różnym wieku próbuje osiągnąć spokój, miłość i sukces. Jednak czasami do szczęścia potrzeba... szczęścia.

Wystąpili: Jowita Budnik, Roman Gancarczyk, Ewelina Pankowska, Przemysław Sadowski oraz Monika Kwiatkowska, Lucyna Malec, Ewa Kolasińska, Bartosz Młynarski, Andrzej Papis, Dariusz Siastacz, Agnieszka Paszkowska, Klaudiusz Chrostowski, Basia Bladowska, Bartłomiej Walos, Jan Sobolewski

2017 Nagroda Główna: Emil Sowiński za

„Film autobiograficzny” (nagrodę wręczy sponsor: Polfharma)

Film jest autorstwa amatora Emila Sowińskiego (zrealizowany pod pseudonimem: Jakub Syczyński).

Biografia reżysera (a zarazem producenta):

Emil Sowiński (ur. 1992 w Łodzi) absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz magistrant na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej, popularyzator kina krótkometrażowego. Obecnie współprzygotowuje monografie łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych.

FESTIWAL_FILMOWY
MAKLAKA
i_jego_przyjaciół

02.10-06.10.2024

KDK HUGONÓWKA

ul. Mostowa 15_______________Konstancin-Jeziorna

Konstanciński Dom Kultury
ul. Mostowa 15 05-510
Konstancin - Jeziorna
biuro@festiwalmaklaka.pl
tel. +22 484 20 21
POLITYKA COOKIES / POLITYKA PRYWATNOŚCI / RODO /OŚWIADCZENIE O DOSTĘPNOŚCI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram