Cyprian jest 10-letnim chłopcem, sierotą, wychowywanym przez swoją ukochaną babcię – w tej roli Anna Seniuk. Marzy aby któregoś dnia zostać prawdziwym bohaterem. Jednak kiedy jego babcia umiera, Cyprian może trafić do domu dziecka. Będzie on musiał skonfrontować się ze stratą oraz z tym, co to znaczy być bohaterem w obliczu cierpienia.
Na strychu w rodzinnym domu bohater filmu znjduje autobiografię swojego prawuja Wacława. Kuzyn opisał w niej tajną organizację konspiracyjną, którą założył w Łodzi podczas II wojny światowej. Jednak nikt w rodzinie nie wie nic o tajemniczym życiu przodka, co więcej wspomnienia o nim, kłócą się z jego wizerunkiem wyłaniającym się ze stron maszynopisu. Bohater filmu przygotowuje więc monodram, żeby przedstawić rodzinie niewiarygodną przeszłość Wacława.
„Nowa Symfonia” to dokument, opowiadający o Norbercie Twórczyńskim, dyrygencie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, w której, od pierwszego występu w 2014 roku do dziś, dyrygował do blisko 50 koncertów. Jest to portret dyrygenta perfekcjonisty, który jednak mierzy się z pewną traumą. Film otrzymał Nagrodę Publiczności podczas 15. Festiwalu Kina Niezależnego w Przemyślu.
Weronika - bohaterka filmu marzy, aby pójść w ślady swojej idolki. Postanawia napisać scenariusz monodramu. Chce zawalczyć o swoją karierę. Czy osiągnie postawiony sobie cel? A może sama droga już nim jest? Autorem filmu jest Wawrzyniec Turowski, twórca m.in. dokumentów, eksperymentów, reportaży i teledysków, który w swoich filmach porusza tematy społecznie zaangażowane i opowiada o nietuzinkowych ludziach.
Nastoletni Staś, chce dorobić jako przewodnik po Sanoku. Poznaje tajemniczą dziewczynę Nel, która błąka się po mieście, czekając na wieczorny pociąg. Razem ruszają na wycieczkę po mieście, idąc śladami Beksińskiego. W ich rozmowach rezonuje tematyka obrazów - śmierć, a także druga siła - młodość i seks. Pełna humoru opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy spotkali się przypadkowo w Sanoku – mieście naznaczonym przez obrazy Zbigniewa Beksińskiego.
Skąd się biorą pieniądze? Gdy mamusia i tatuś bardzo się kochają, to idą do banku… Mieszkania i nowe samochody nie rosną na polach kapusty i próżno ich wypatrywać u nadlatujących bocianów. Każdy związek doświadczył presji ze strony rodziny, ale najgorzej gdy orientujesz się, że twoi znajomi już są na innym etapie życia niż ty. Humorystyczna opowieść, która skłania do niezbyt zabawnych refleksji.
Trzydziestodwuletni Adam wciąż mieszka ze swoją nadopiekuńczą matką. Ich codzienność wypełniają rytuały posłuszeństwa i wzajemnej zależności. Wszystko się zmienia, kiedy pewnej nocy Adamowi zaczyna towarzyszyć mężczyzna w szarym garniturze widoczny tylko dla niego.
To opowieść o zderzeniu dwóch światów. Młody, 19-letni Krzysztof, stały bywalec siłowni i osiedlowy zawadiaka zatrudnia się w firmie ochroniarskiej, skąd trafia na Festiwal Muzyki Operowej.
Troje bohaterów w różnym wieku próbuje osiągnąć spokój, miłość i sukces. Jednak czasami do szczęścia potrzeba... szczęścia.
Wystąpili: Jowita Budnik, Roman Gancarczyk, Ewelina Pankowska, Przemysław Sadowski oraz Monika Kwiatkowska, Lucyna Malec, Ewa Kolasińska, Bartosz Młynarski, Andrzej Papis, Dariusz Siastacz, Agnieszka Paszkowska, Klaudiusz Chrostowski, Basia Bladowska, Bartłomiej Walos, Jan Sobolewski
Film jest autorstwa amatora Emila Sowińskiego (zrealizowany pod pseudonimem: Jakub Syczyński).
Biografia reżysera (a zarazem producenta):
Emil Sowiński (ur. 1992 w Łodzi) absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz magistrant na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej, popularyzator kina krótkometrażowego. Obecnie współprzygotowuje monografie łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych.