KINO FESTIWALOWE W HUGONÓWCE

5 stycznia 2024

Pokazy czterech filmów krótkometrażowych Studia Munka pokazywanych i nagrodzonych na prestiżowych festiwalach oraz spotkanie z twórcami poprowadzi Tomasz Raczek. Wśród gości m.in. Marcin Janos Krawczyk, Dariusz Toczek (Wróbel), Karolina Węglorz-Zima (Przepustka), Marcin Głuszczak, Gabriela Muskała (Wolna Krowa). Piątek, 12 stycznia, godz. 19.00, Konstanciński Dom Kultury "Hugonówka", bilet 20 zł

Zapraszamy na nowy cykl filmowy „Kino Festiwalowe”, w którym będziemy wyświetlać różnorodne filmy nagradzane na festiwalach filmowych. Podczas pierwszego spotkania przypomnimy publiczności produkcje pokazywane podczas niedawnego Festiwalu Filmowego Maklaka i Jego Przyjaciół, który odbył się w Hugonówce na przełomie września i października tego roku.

Pokaz czterech filmów krótkometrażowych Studia Munka pokazywanych i nagrodzonych na prestiżowych festiwalach oraz spotkanie z twórcami poprowadzi Tomasz Raczek.

Wróbel, reż. Marcin Janos Krawczyk, 2022, 25’

Jaśliska, wieś na Podkarpaciu. Wróbel, mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i synem, popadając w alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości i propozycja zagrania epizodu w filmie, stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny.

Przepustka, reż. Karolina Węglorz-Zima, 2023, 23’

Maks, wychodzi na 24-godzinną przepustkę z więzienia. Chce pojechać na casting do muzycznego programu telewizyjnego. Siłą zabiera ze sobą swojego młodszego brata, Kamila, który nie ułatwia mu dotarcia do celu. W trakcie podróży przyglądamy się nie tylko ich trudnej i bolesnej relacji, ale też temu, jak ona się zmienia.

Wolna krowa, reż. Marcin Głuszczak, 2023, 28’

Tuż przed egzaminem dojrzałości Sara ucieka z domu, by bronić stada dzikich krów przed ubojem. Pełna obaw o przyszłość córki Alicja rusza za swoim dzieckiem i trafia pod namiot w obozie ekologów. Podejmując desperackie próby dotarcia do córki, Alicja nawiązuje więź z jedną z krów. Odkrywa przy tym, że Sara walczy nie tylko o wolność zwierząt, ale także o coś więcej.

Piękna łąka kwietna, reż. Emi Buchwald, 2022, 27’

Architekt krajobrazu Emil toczy nierówną walkę ze światem ludzi obojętnych na piękno natury. Przez swoją neurotyczną nieugiętość pogrążą się w spirali absurdalnych wydarzeń, a przy tym wszystkim próbuje jeszcze być dobrym ojcem.

12 stycznia 2024 r.

godz. 19.00 spotkanie z twórcami filmów Studia Munka – prowadzenie Tomasz Raczek

GOŚCIE

🎥reż. Marcin Janos Krawczyk z aktorem Dariuszem Toczkiem (film Wróbel)

🎥reż. Karolina Węglorz-Zima (film Przepustka)

🎥reż. Marcin Głuszczak z aktorką Gabrielą Muskałą (film Wolna Krowa)

20:00 pokaz filmów

Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15

Bilet 20 zł do kupienia w kasie KDK oraz online KUP BILET

UWAGA! Jest możliwość kupienia karnetów festiwalowych – liczba ograniczona!

FESTIWAL_FILMOWY
MAKLAKA
i_jego_przyjaciół

02.10-06.10.2024

KDK HUGONÓWKA

ul. Mostowa 15_______________Konstancin-Jeziorna

Konstanciński Dom Kultury
ul. Mostowa 15 05-510
Konstancin - Jeziorna
biuro@festiwalmaklaka.pl
tel. +22 484 20 21
POLITYKA COOKIES / POLITYKA PRYWATNOŚCI / RODO /OŚWIADCZENIE O DOSTĘPNOŚCI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram