WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

23 września 2022

Gala Finałowa i koncert Czesław Mozil Solo

Niedziela, 25 września, godz. 19.00
bilety

Czesław Mozil – wykształcony muzyk, absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, w Klasie Akordeonu. Laureat czterech Fryderyków i potrójnej platyny. Autor tekstów, kompozytor, aktor dubbingowy i osobowość telewizyjna. Jego ostatnia płyta „#ideologiamozila” znalazła się w pierwszej dziesiątce zestawienia najlepszych płyt roku 2021 wg m.in. onet.pl i magazynu Polityka. Czesław Mozil Solo to jedyne w Polsce, unikatowe połączenie koncertu muzycznego ze stand-upem, okraszonego błyskotliwymi komentarzami do otaczającej nas rzeczywistości. Charyzmatyczny artysta w zręczny i przenikliwy sposób lawiruje między emocjami odbiorców, żadnego z nich nie pozostawiając obojętnym. Swoimi błyskotliwymi komentarzami doskonale wpisuje się w „maklakową”, pełną satyry, ironii i absurdu atmosferę. To sztuka, która porusza, elektryzuje, dotyka i przejmuje. Aktualnie artysta kończy pracę nad nowym albumem Grajkowie Przyszłości „Inwazja Nerdów”.

Warsztaty tworzenia krótkich filmów na smartfonach
Dla młodzieży 12 +

Sobota, 24 września, godz. 14.00 - Hugonówka (SALA MULTIMEDIALNA)
zapisy

Podstawą każdego dobrego filmu jest dobra historia. Zatem w pierwszej części warsztatów nauczymy się, jak właściwie skonstruować filmową opowieść. Odpowiemy sobie także na pytanie – czy hasała takie jak scenariusz, reżyser, kamera, montaż oraz akcja! – mają swoje zastosowanie w realizacji filmów na smartfonie? W drugiej części warsztatów zacznie się kręcić! Będziemy nagrywać, ciąć, montować, łączyć obraz z dźwiękiem – inaczej mówiąc zrobimy film.

Jak się przygotować do warsztatów?

Przede wszystkim trzeba mieć ze sobą smartfon z naładowaną baterią (warto mieć również ładowarkę lub powerbank). Na naładowanym smartfonie należy mieć zainstalowaną aplikację InShot (wersja darmowa) – będziemy z niej korzystać w czasie warsztatów.

Warsztaty poprowadzi Amina Księżopolska, zawodowo zajmująca się fotografią, ale posiada także
doświadczenie w tworzeniu treści na potrzeby mediów społecznościowych. Współprowadzi Klub Fotograficzny przy Centrum Kultury Wilanów oraz współpracuje z magazynem Teraz Wilanów.

Spacer „Filmowy Konstancin”

Sobota, 24 września, godz. 17.00 - zbiórka przy Hugonówce
zapisy

Konstancin-Jeziorna od dziesięcioleci przyciąga ludzi związanych z małym i dużym ekranem. Temat filmu w tej podwarszawskiej gminie przewija się niemal na każdym etapie powstawania. W Oborach napisano niejeden scenariusz, na Królewskiej Górze ówczesna ekipa rządowa zatwierdzała do dystrybucji pierwsze filmy Andrzeja Wajdy, na obszarze gminy nagrywano plenery kolonialnej Azji, polskiego Bałtyku, kresowych Juryszek, Żuław Wiślanych, Kazimierza Dolnego czy nawet warszawskiego Ursynowa, zaś w Domu Aktora w Skolimowie spokojną starość spędzają emerytowani ludzie sceny. Na skromnej skolimowskiej nekropolii część z nich została również pochowana. W Konstancinie-Jeziornie mieszkali także znani aktorzy, reżyserzy oraz operatorzy filmowi. Co wpływa na taką atrakcyjność gminy wśród filmowców? Odpowiedź na to pytanie postaramy się znaleźć podczas naszego spaceru filmowego, który prowadzi Adam Zyszczyk.

Zbiórka przed Hugonówką, ul. Mostowa 15

Domówka u Maklaka – potańcówka w stylu PRL-u

Potańcówka odbędzie się w Galerii w Hugonówce. Zatańczymy do największych przebojów lat 70. i 80. Mile widziane stylizacje nawiązujące do filmów lub czasów Maklaka. Najciekawsze przebrania zostaną nagrodzone. Nagroda główna – podwójne zaproszenie na Galę Finałową i Koncert Czesław Mozil Solo.

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15, Kostancin-Jeziorna

Zapisy telefoniczne: KDK Hugonówka, tel. 22 484 20 20, w godz. 10.00 – 18.00.

Bilety na Galę Finałową oraz koncert Czesława Mozila online i w kasie KDK KUP BILET

FESTIWAL_FILMOWY
MAKLAKA
i_jego_przyjaciół

02.10-06.10.2024

KDK HUGONÓWKA

ul. Mostowa 15_______________Konstancin-Jeziorna

Konstanciński Dom Kultury
ul. Mostowa 15 05-510
Konstancin - Jeziorna
biuro@festiwalmaklaka.pl
tel. +22 484 20 21
POLITYKA COOKIES / POLITYKA PRYWATNOŚCI / RODO /OŚWIADCZENIE O DOSTĘPNOŚCI
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram