JURY

JULIUSZ MACHULSKI – przewodniczący jury

Reżyser, scenarzysta i producent filmowy, wcześniej także aktor. Od 1988 założyciel i kierownik artystyczny studia filmowego „Zebra”. W 1993 r. wykładowca reżyserii filmowej w Hunter College w Nowym Jorku. W latach 1989-91 członek Komitetu Kinematografii. Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członek Polskiej Akademii Filmowej, w latach 2003-2008 prezydent Akademii. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). W latach 2005-2008 oraz w latach 2011-2014 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

EDYTA MARKIEWICZ-BRZOZOWSKA
Dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury od 2010 r. W 2012 r. stworzyła Wirtualne Muzeum Konstancina, w którym można znaleźć starannie udokumentowaną i bogato ilustrowaną historię regionu. Projektami, które już na trwałe wpisały się w kulturalny krajobraz Mazowsza są festiwal jazzu tradycyjnego Jazz Zdrój Festiwal, Piknik Retro oraz pierwszy w Polsce festiwal teatru improwizowanego 321 IMPRO.

 

 

JERZY KAPUŚCIŃSKI
Producent. Wieloletni pracownik TVP, gdzie pełnił m.in. funkcje kierownika redakcji widowisk artystycznych, publicystyki kulturalnej, teatru i muzyki poważnej oraz kierownika działu programów artystycznych w TVP2. W latach 2005-2008 zastępca dyrektora ds. programowych TVP Kultura. Od roku 2016 dyrektor artystyczny Studia Munka. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

 

 STANISŁAW PIENIAK
Reżyser, producent, scenarzysta, nauczyciel akademicki. Jest autorem i reżyserem ponad 60 filmów i programów telewizyjnych. Prowadził specjalizację telewizyjną w Instytucie Dziennikarstwa UW. Koordynował i nadzorował współpracę TVP z wyższymi uczelniami. Członek Komisji Etyki TVP SA przez dwie kadencje. W latach 2011-2014 członek Rady Etyki Mediów.