JURY

 

JANUSZ KONDRATIUK
Przewodniczący Jury. Reżyser i scenarzysta filmowy, reżyser teatralny. Autor takich filmów jak „Dziewczyny do wzięcia”, „Mała sprawa”, „Wniebowzięci” i „Jak pies z kotem”. Młodszy brat reżysera Andrzeja Kondratiuka, który zmarł w 2016 roku.

 

 

 

EDYTA MARKIEWICZ-BRZOZOWSKA
Dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury od 2010 r. W 2012 r. stworzyła Wirtualne Muzeum Konstancina, w którym można znaleźć starannie udokumentowaną i bogato ilustrowaną historię regionu. Projektami, które już na trwałe wpisały się w kulturalny krajobraz Mazowsza są festiwal jazzu tradycyjnego Jazz Zdrój Festiwal, Piknik Retro oraz pierwszy w Polsce festiwal teatru improwizowanego 321 IMPRO.

 


JERZY KAPUŚCIŃSKI
Producent. Wieloletni pracownik TVP, gdzie pełnił m.in. funkcje kierownika redakcji widowisk artystycznych, publicystyki kulturalnej, teatru i muzyki poważnej oraz kierownika działu programów artystycznych w TVP2. W latach 2005-2008 zastępca dyrektora ds. programowych TVP Kultura. Od roku 2016 dyrektor artystyczny Studia Munka. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

 

 STANISŁAW PIENIAK
Reżyser, producent, scenarzysta, nauczyciel akademicki. Jest autorem i reżyserem ponad 60 filmów i programów telewizyjnych. Prowadził specjalizację telewizyjną w Instytucie Dziennikarstwa UW. Koordynował i nadzorował współpracę TVP z wyższymi uczelniami. Członek Komisji Etyki TVP SA przez dwie kadencje. W latach 2011-2014 członek Rady Etyki Mediów.