JURY

MAREK PIWOWSKI

Reżyser, dziennikarz, scenarzysta, aktor, górnik, marynarz – zrobił 27 filmów, które zdobyły 79 nagród i dały 7-krotny zysk.
Jego „REJS” wygrał konkurs POLITYKI na najciekawszy film polski XX wieku.
Wykładowca Uniwersytetu Nowojorskiego. Członek AMERICAN FILM INSTITUTE.
EDUKACJA:

Wydział Nawigacji PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MORSKIEJ – 1 rok.
Wydział Dziennikarski UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO.
International Center for HIGHER EDUCATION IN JOURNALISM. UNIV de STRASBOURG.
Wydział Reżyserii SZKOŁY FILMOWEJ W ŁODZI.

 

EDYTA MARKIEWICZ-BRZOZOWSKA
Dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury od 2010 r. W 2012 r. stworzyła Wirtualne Muzeum Konstancina, w którym można znaleźć starannie udokumentowaną i bogato ilustrowaną historię regionu. Projektami, które już na trwałe wpisały się w kulturalny krajobraz Mazowsza są festiwal jazzu tradycyjnego Jazz Zdrój Festiwal, Piknik Retro oraz pierwszy w Polsce festiwal teatru improwizowanego 321 IMPRO.

 

JERZY KAPUŚCIŃSKI
Producent. Wieloletni pracownik TVP, gdzie pełnił m.in. funkcje kierownika redakcji widowisk artystycznych, publicystyki kulturalnej, teatru i muzyki poważnej oraz kierownika działu programów artystycznych w TVP2. W latach 2005-2008 zastępca dyrektora ds. programowych TVP Kultura. Od roku 2016 dyrektor artystyczny Studia Munka. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

 

 STANISŁAW PIENIAK
Reżyser, producent, scenarzysta, nauczyciel akademicki. Jest autorem i reżyserem ponad 60 filmów i programów telewizyjnych. Prowadził specjalizację telewizyjną w Instytucie Dziennikarstwa UW. Koordynował i nadzorował współpracę TVP z wyższymi uczelniami. Członek Komisji Etyki TVP SA przez dwie kadencje. W latach 2011-2014 członek Rady Etyki Mediów.