IMPREZY DODATKOWE

IMPRO REJS

IMPRO REJS
To co odróżnia Festiwal Świat Maklaka i Jego Przyjaciół od innych festiwali to rejs po Wiśle. Festiwalowi goście po wejściu na statek będą mogli poczuć się jak inżynier Mamoń i Sidrowski. Zapraszamy więc na Rejs Impro. To improwizowany happening w którym wezmą udział aktorzy, muzycy, filmowcy i przede wszystkim widzowie – uczestnicy rejsu. Film Rejs ukazywał absurdy rzeczywistości roku 1970. Nasz rejs będzie jazdą bez trzymanki po absurdach roku 2018. Senior Menedżerem Rejsu będzie Kasia Michalskia, aktorka i założycielka grupy teatru impro AB OVO. Kasia wraz z zespołem improwizatorów wypełni każdą sekundę rejsu. Pasażerowie pod kierunkiem kaowców przygotują program artystyczny. Okazja zostanie ustalona w drodze głosowania. Na statek służbowo wejdą dwaj muzycy – Misza Hairulin – kontrabas oraz Piotr Bułas – bandżo. Duet będzie improwizował tworząc tło muzyczne. Na pokładzie będą też operatorzy kamer, rejestrujący wszystkie wydarzenia. Z naszego rejsu powstanie krótki film, który będzie pokazany będzie na zamknięcie II Festiwalu Filmowego Świat Maklaka i Jego Przyjaciół w Konstancinie-Jeziornie.
START: godz. 11.00
MIEJSCE: „ŻEGLUGA WARSZAWSKA” BULWARY WIŚLANE WARSZAWA ( LINK DO MAPY )

AUTOBUS (wliczony w cenę biletu)
10.00   KDK-HUGONÓWKA – „ŻEGLUGA WARSZAWSKA”
12:15  „ŻEGLUGA WARSZAWSKA” – KDK-HUGONÓWKA

CENA BILETU: 30pln Bilety do nabycia w kasie KDK. Kupując bilet wyrażają Państwo zgodę na wykorzystanie wizerunku na potrzeby filmu dokumentalnego, realizowanego podczas rejsu. Producent – Konstanciński Dom Kultury – rezerwuje sobie prawo do publikacji filmu w internecie oraz przez Marka Piwowskiego.

 

 

szlak
fot. Willa Piast (ul. Graniczna 27) z filmu „EROIKA” w reż. Andrzeja Munka.

KONSTANCIŃSKI SZLAK FILMOWY
Andrzej Munk kręcił tu film „EROIKA”, Jerzy Has „Sanatorium Pod Klepsydrą” a Stanisław Bareja „Żonę dla Australiczyka”. Wielcy polscy reżyserzy w sposób szczególny upodobali sobie konstancińskie wille. Podczas 2,5 godzinnego spaceru odwiedzimy miejsca które zagrały w wieku słynnych filmach.
Dystans raptem 13 kilometrów! Zapraszamy!

niedziela, 17 czerwca godz. 12.00
START: sprzed siedziby Konstancińskiego Domu Kultury – willi Hugonówka, w której Andrzej Wajda realizował zdjęcia do filmu „Katyń”.
/udział bezpłatny/

 

 

POKOLORUJ KINO
rodzinne warsztaty plastyczne

I małych i dużych, zdolnych manualnie i zupełnie nie zapraszamy do zabawy w street art.W Parku Zdrojowym rozwiesimy długie płótno ze scenami z kultowych filmów. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnego kolorowania. Za wydarzenie odpowiada Ewa Panasiuk. Zapewniamy farby!

Miejsce – park obok Hugonówki.

Niedziela 17 czerwca, godz. 14.00 – 20.00

/udział bezpłatny/