FILMY STUDIA MUNKA
KAMIEŃ, reż. Bartosz Kozera, 2020 r., 25 min.
Poruszająca się na wózku młoda siostra zakonna Zofia dotyka przypadkowego kamienia, po czym nagle wstaje o własnych siłach. Lekarze nie mają na to żadnego racjonalnego wyjaśnienia. I chociaż siostra przełożona wyciska siódme poty, by Watykan oficjalnie uznał to za cud, to warszawski arcybiskup jest sceptyczny. Kamień jest zbyt świeckim przedmiotem, by Watykan potraktował sprawę poważnie.
CZY POTWORY JEDZĄ KIWI, reż. Paweł Podolski, 2020 r., 28 min.
8-letni Tomek jest w trudnej sytuacji. Jego mama leży w szpitalu, starszy brat kradnie telefony, a ojciec jest na skraju załamania nerwowego. Jakby tego było mało, w szafie chłopca zamieszkał potwór. I to nie byle jaki – groźny, tajemniczy i raczej łakomy. Tomek musi pozbyć się niechcianego gościa, zanim ten pożre kogoś z rodziny lub jego samego. Ale to nie wszystko – chłopca czeka jeszcze jedno nie lada wyzwanie – najpierw trzeba udowodnić, że potwór jest prawdziwy.
SYNTHOL, reż. Piotr Trojan, 2021 r., 24 min.
Historia 33-letniego Eryka prowadzącego wideobloga o swoich przygotowaniach do startu w debiutach kulturystycznych. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka – Teresa, z którą Eryk jest niezwykle silnie związany. Sytuacja się jednak zmienia, kiedy przed zawodami chłopak poznaje dziewczynę – Monę. Ich randka będzie dla Eryka i jego wirtualnego świata prawdziwym zderzeniem z rzeczywistością. „Synthol” to niepozbawiona humoru opowieść o wchodzeniu w dorosłość i odcinaniu pępowiny po trzydziestce.
SOLAR VOYAGE, reż. Adam Żądło, 2021 r., 18 min.
Historia człowieka, który po latach izolacji wyrusza w niewiarygodną podróż dookoła świata w poszukiwaniu miłości i słońca. A wszystko zaczęło się w Pcimiu… skąd przez Słowację i Grecję dotarł aż do Afryki! „Solar Voyage” to opowieść o zniknięciu i powrocie polskiego Ikara, Mirka Lecha – kontrowersyjnego geniusza, dla którego „energia jest wszystkim”. Dokument pełen humoru, energii słonecznej i zmagań tak z żywiołami, jak i z własną słabością.
STANCJA, reż. Adrian Apanel, 2021 r., 30 min.
Młody chłopak odwiedza stary dom, chcąc wynająć pokój. Otwiera mu, nieco „odklejona” od rzeczywistości właścicielka. Kobieta zgadza się oprowadzić go po willi. Stancja szybko okazuje się zapuszczona, a z każdym odwiedzonym pokojem oraz kolejnym poznanym lokatorem wydaje się coraz dziwniejsza... Chłopak chce się stamtąd wydostać, ale okazuje się, że to nie takie proste.
TURBO LOVE, reż. Alicja Jasina, 2021 r., 7 min.
Aspirująca do bycia love guru Olivia robi tutorial na Youtube’a, instruujący o Turbo Love - programie komputerowym, który ma zapewniać kontrolę nad życiem miłosnym. Przemądrzała influenserka tworzy wirtualnego awatara idealnej pary na randce. Jednak stworzony przez nią świat i postacie wkrótce zaczynają żyć własnym życiem. Autorka traci kontrolę nad swoim dziełem - zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym. Film zręcznie łączy w sobie animację z grą aktorską.
WŁASNE ŚMIECI, reż. Daria Kopiec, 2020 r., 6 min.
Wydawałoby się, że nie ma nic wspanialszego niż obiad z rodziną. Choć oprócz jedzenia trzeba przełykać słowa swoich bliskich. Czasem gorzkie. Czasem tak powtarzalne, że chce się wymiotować. „Własne śmieci” to animacja lalkowa, w której obserwujemy trzyosobową rodzinę przy obiedzie. Jednak szybko okaże się, że nie o jedzenie tu chodzi, ale o swojego rodzaju przemoc słowną serwowaną przy stole.
ALICJA I ŻABKA, reż. Olga Bołądź, 2020 r., 29 min.
Historia szybkiego dorastania, na które Alicja - główna bohaterka - nie chce się zdecydować. To opowieść o tym, jak problem odcina od rzeczywistości, bo jest tak ciężko, że aż nierealnie. Razem z bohaterką przenosimy się do świata fantazji, w którym jest pięknie i strasznie. To jedyne miejsce gdzie Alicja po swojemu radzi sobie z problemem. Chodzi o aborcję – trudny temat, na który nie ma jednej odpowiedzi, a pewnie żadna nie jest dobra. Wszystko zależy od człowieka i od jego decyzji. Ale czy może być ona samodzielna?
RELAX, reż. Agnieszka Elbanowska, 2018 r., 26 min.
Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, dyrektor domu wczasowego Relx, postanawia przekształcić swoją działalność w ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu obcokrajowców, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje. „Relax” to komediowy film krótkometrażowy, poruszający ważne kwestie społeczne.